Garancia

Visszaküldés, garanciális ügyintézés
Jótállás
Cégünk a törvény által előírt jótállási feltételeket biztosítja vásárlói részére. Ez nagyon röviden és egyszerűen összefoglalva azt jelenti, hogy az általunk forgalmazott termékre az alábbi jótállási időt biztosítjuk:

Bruttó vételár Jótállási idő
10.000 Ft alatt 6 hónap
10.000 – 250.000 Ft között 24 hónap
250.000 Ft felett 36 hónap
Milyen esetben élhet Ön a jótállási jogával?

Hibás teljesítés esetén szerződés alapján a cégünk jótállásra köteles.

Önt milyen jogok és milyen határidőn belül illetik meg jótállás alapján?

Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet határozza meg a kötelező jótállás eseteit. Az ezen esetkörbe nem tartozó Termékek esetén az Eladó jótállást nem vállal. A jótállási igény a jótállási határidőben érvényesíthető. Ha a jótállásra kötelezett kötelezettségének a jogosult felhívására - megfelelő határidőben - nem tesz eleget, a jótállási igény a felhívásban tűzött határidő elteltétől számított három hónapon belül akkor is érvényesíthető bíróság előtt, ha a jótállási idő már eltelt. E határidő elmulasztása jogvesztéssel jár. A jótállási igény érvényesítésére egyebekben a kellékszavatossági jogok gyakorlására vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni. A jótállás időtartama egy év. E határidő elmulasztása jogvesztéssel jár. A jótállási határidő a fogyasztási cikk fogyasztó részére történő átadása, vagy ha az üzembe helyezést a vállalkozás vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik. Az két éven túli esetleges jótállási igényekkel kapcsolatban szíveskedjen a gyártóhoz fordulni!

Tájékoztató jótállási jogokról
A fogyasztó a jótállási igényét az eladó bármelyik telephelyén érvényesítheti!

1. A savas akkumulátorok jótállásának érvényesítése a 2013. évi V. tv. (PTK) 6:171-173 S-ai, a 151/2003. (IX/22.) Kormányrendelt, illetve a 19/2014. (IV.29) NGM rendelet szerinti jótállást vállaljuk az alábbi feltételekkel:

1.1. Jelen jótállás a vásárló jogszabályból eredő jogait nem korlátozza.

1.2. A jótállásból eredő jogok érvényesítésére a fogyasztási cikk tulajdonosa jogosult, feltéve, hogy fogyasztónak minősül. Fogyasztónak minősül a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy.

1.3. A jótállás érvényesíthető a vásárlás helyén, vagy az eladó bármelyik telephelyén.

1.4. A termék cseréjét lehet kérni, ha a meghibásodás a vásárlástól számított 3 munkanapon belül következett be, kivéve, ha jelentéktelen a meghibásodás, illetve ha az a rendeltetésszerű használatot nem befolyásolja.

1.5. Az akkumulátor meghibásodásához vezethet a gépjármű/berendezés nem megfelelő működése is, ezért a meghibásodás okának kiderítése során szükségessé válhat annak vizsgálata.

1.6. Ha a termék nem javítható, a vásárló megfelelő árleszállítást igényelhet, vagy kérheti annak cseréjét, vagy elállhat a vásárlástól. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

1.7. A vásárló minőségi kifogás alkalmával az általa választott szavatossági jogról áttérhet egy másik, őt megillető jogra.

1.8. A jótállásra kötelezett a jótállás időtartama alatt a felelősség alól csak akkor mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.

1.9. A kötelezett, a fogyasztó kifogásáról jegyzőkönyvet köteles felvenni, ennek másolatát a 19/2014. (IV.29.) NGM rendelet szerint a fogyasztónak igazolható módon át kell adnia.

1.10. A szerviznek törekednie kell arra, hogy a javítást, vagy a cserét 15 napon belül elvégezze. Ha ez nem lehetséges, akkor legkésőbb a 15. napon tájékoztatni kell a fogyasztót a javítás várható időtartamáról. Abban az esetben, ha 30 napon belül nem történik meg a javítás, akkor az eladó köteles kicserélni a terméket 8 napon belül.

1.11. Amennyiben a jótállási időtartam alatt a termék három javítás után ismét meghibásodik, akkor az eladó köteles kicserélni a terméket 8 napon belül.

1.12. Abban az esetben, ha a hibás termék cseréjére nincs mód, akkor az eladó köteles a Fogyasztó által bemutatott, a termék árának megfizetését igazoló számlán, vagy nyugtán feltüntetett vételárat 8 napon belül visszatéríteni a Fogyasztó (vásárló) részére.

1.13. A jótállási kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek az eladót terhelik.

1.14. A rögzített bekötésű, illetve 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható terméket – a járművek kivételével – az üzemeltetés helyén kell megjavítani. Ha a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a forgalmazó gondoskodik.

1.15. A savas akkumulátorok jellegükből adódóan nem javíthatók, így jogos jótállási igény esetén sem lehetséges azokat javítani.

1.16. Annak a megállapítása, hogy a gépjármű működési zavara az akkumulátor hibájából történt-e, műszakilag csak az akkumulátor feltöltött állapotában lehetséges (a feltöltés ideje kb.: 24 óra). A töltést és a bevizsgálást kizárólag megfelelő töltő illetve diagnosztikai műszerekkel ellátott szervizben lehet elvégezni.

1.17. A jótállási igény jótállási jeggyel és/vagy a termék árának megfizetését igazoló számlával, vagy nyugtával érvényesíthető a jótállási idő végéig. A jótállási jegy fogyasztó rendelkezésére bocsátásának elmaradása esetén a szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni, ha az ellenérték megfizetését igazoló számlát vagy nyugtát a fogyasztó bemutatja. Ebben az esetben a jótállásból eredő jogok érvényesíthetők.

1.18. Elveszett jótállási jegyet nem tudunk pótolni, azt lehetőség szerint őrizzék meg a vásárláskor kapott bizonylattal együtt! A jótállási jegyen történt bármilyen javítás, törlés vagy átírás, valótlan adatok bejegyzése a jótállási jegy érvénytelenségét vonja maga után.

1.19. A jótállási idő a terméknek a fogyasztó részére történő átadásának napjával, vagy – ha az üzembe helyezést a forgalmazó vagy annak megbízottja végzi – az üzembe helyezés napjával kezdődik. Amennyiben az üzembe helyezés az átadástól számított 6 hónapon túl valósul meg, akkor a jótállás kezdő időpontja az átadás napja. A Fogyasztó a jótállási jogait a 1.17. pontban megadott határidőig érvényesítheti.

1.20. A termék jótállási ideje a szervizben töltött idővel meghosszabbodik, ha a javítás cserével zárul, akkor a jótállási és szavatossági idő a csereakkumulátor átadásának napjától újraindul.

1.21. A jótállás időtartama bruttó 10.000-100.000 Ft eladási ár közötti akkumulátorok esetében 1év, 100.000-250.000 Ft eladási ár között 2 év, 250.000 Ft eladási ár felett 3 év az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 270/2020. (VI. 12.). Kormányrendelet módosítása értelmében.

1.22. A bruttó 10.000 Ft eladási ár alatti akkumulátorok esetén a jótállás időtartama 6 hónap.

1.23. A 2013. évi V. törvény 6:169. § 2. bekezdése alapján a gyártót (forgalmazót) a termék forgalomba hozatalától számított 2 évig termékszavatosság terheli.

1.24. Fogyasztói jogvita esetén a fogyasztó az illetékes megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő békéltető testület eljárását is kezdeményezheti.

1.25. A jótállás érvényesítésének nem feltétele a csomagolás visszaszolgáltatása.

2. Nem érvényesíthető a jótállási igény az alábbi esetekben:

2.1. A hiba nem rendeltetésszerű, vagy a kezelési tájékoztatóban foglaltaktól eltérő használat, átalakítás, szakszerűtlen szállítás, vagy tárolás, a terméken kívülálló ok következménye. Az ilyen okból hibás termék javítási/hibafeltárási költsége a jótállási időn belül is a vevőt terheli.

2.2. A mélykisütött (a kapocsfeszültség alacsonyabb, mint 10,5 V), szulfátosodott (alultöltött), megfagyott és túltöltött akkumulátoroknál, továbbá külső mechanikus sérülés esetében.

2.3. A termék nem azonosítható, pl. sérült, nem olvasható a terméken a gyári szám.

2.4. 24 V-os rendszerben az akkumulátortelepek közbülső, 12 V-os kapcsolására fogyasztót kötöttek.

2.5. Nem vállalunk jótállást az alulméretezett, nem a motortípushoz való akkumulátorok beépítésére, és az ebből származó üzemzavarok esetére sem.

2.6. Nem vállalunk jótállást a Start-Stop rendszerű gépjárművekbe beépített nem EFB, vagy AGM technológiás akkumulátorokra.

2.7. Az akkumulátor nem gyártási hibából eredő lemerülése nem tartozik a jótállás körébe.
Garanciális igény esetében, amennyiben az jogosnak bizonyul, az ezzel kapcsolatos szállítási költséget szintén visszatérítjük.

Garanciális igény bejelentésének elsődleges feltétele a honlapról letölthető garanciális jegyzőkönyv teljes, hiánytalan kitöltése ,különös tekintettel azokra a mezőkre, amelyek a termék értékesítésének helyének és idejének pontos beazonosításához szükségesek.
(Ha a garanciális igényt a vásárló személyesen, üzletünkben nyújtja be, a garanciális jegyzőkönyvet kollégáink kitöltik és a vásárlónak átadják, amennyiben a vásárló minden szükséges adatot rendelkezésünkre bocsájt.)

Kérjük, a garanciális igény nem személyes benyújtása esetén a kitöltött jegyzőkönyvet küldje el emailben az info@akkumulatordepo.hu címre, küldje el postán a számlát kiállító telephely címére, vagy vigye be oda személyesen!

Amennyiben nem állapítható meg, hogy a termék értékesítője az AUTO-m 2002 BT és a törvény által előírt vagy önként vállalt jótállási/szavatossági idő nem telt még le, a garanciális igényt elutasítjuk.

A garanciális jegyzőkönyvhöz csatolandó különálló készülékek, beépítő szettek, akkumulátorok esetén (ha van ilyen) a termékhez tartozó gyártói garanciajegy, alkatrészek esetén a beszerelő szakműhely számlája vagy munkalapja (másolatban), illetve a hibát megállapító műhely szakvéleménye.
A 151/2003. Kormányrendelet 3. pontja alapján:
(3) Az e rendelet szerinti jótállás érvényességéhez, valamint a jótállásból eredő jogok érvényesítéséhez a vállalkozás az e rendeletben foglaltakon túl további követelményt nem támaszthat a fogyasztóval szemben, kivéve, ha a fogyasztási cikk megfelelő üzembe helyezése más módon nem biztosítható és a követelmény teljesítése nem jelent aránytalan terhet a fogyasztó számára.

Miért szükséges a beszerelő szakműhely számlája vagy munkalapja?
Az általunk forgalmazott termékek jelentős része alkatrész, amelyek többségének szakszerű beépítése - azaz a Kormányrendelet által említett "...megfelelő üzembe helyezése..." - csak olyan módon biztosítható, ha azt megfelelő ismeretekkel rendelkező szakember végzi el. Ezért az ilyen alkatrészek jótállásának feltétele a fent már említett, beszerelő műhely által kiállított tételes számla vagy munkalap másolata.

Miért szükséges a hibát megállapító műhely szakvéleménye?
A jótállási igény feltétele a megvásárolt termék meghibásodása. Egy alkatrész esetén ez a "hordozó" autó nélkül nem mindig egyértelmű, és kiszerelve már nehezebben vizsgálható. Így a szerelői szakvélemény jelentősen gyorsíthatja a folyamatot. Amennyiben szakvélemény nem áll rendelkezésre, a hiba meglétének ellenőrzését a gyártó végzi el. Ez jelentősebb időt is igénybevehet. Ezért javasoljuk, hogy az igényhez csatolja a hibát megállapító szakvéleményt.
Amennyiben a szakvélemény állításainak hitelességét illetően kétség merül fel, továbbra is fenntartjuk a jogot az importőr vagy a gyártó bevonására. Ha a vizsgálat megállapítja, hogy a terméknél nem lépett fel hiba (pl. egy akkumulátor nem hibás, csupán lemerült), a garanciális igényt elutasítjuk.

A fentiek hiányában a garanciára vagy jótállásra vonatkozó igényt nem áll módunkban befogadni.

Figyelem, a szavatosság és jótállás nem vonatkozik, vagy csak részben vonatkozik a terméken külső károkozásból bekövetkezett kár (például baleset, nyomódás, égés, áramingadozás, túlfeszültség, más alkatrész rendellenes működése miatti rongálódás, rendellenes kopás), továbbá a gyártói speciális előírásoknak nem megfelelő használat vagy üzembe helyezés vagy a készülék helytelen, káros körülmények közötti tárolása esetén.

A járműalkatrészek esetén a szavatosság és jótállás nem, vagy csak részben vonatkozik a nem szakszerű, különösen a szükséges szakmai ismeretek hiányában történt beépítésből vagy be nem építhetőségből eredő problémákra.

A gyártói garancia - hacsak a gyártó külön nem tesz kivételt - nem vonatkozik:
- a normális üzemben kopó alkatrészek (akkumulátor, égő, lámpa, biztosíték, fékbetét, féktárcsa, szűrők) nem rendellenes mértékű elhasználódására.
- a termékek nem megfelelő vagy nem rendeltetésszerű használatára (indítóakkumulátor munka- vagy hajtóakkumulátorként történő használata)
- a nem szakszerű javítások, átalakítások következtében bekövetkezett károkra.
- a külső okok (például baleset, ütődés, villámcsapás, áramingadozás) következtében bekövetkezett károkra.

Az alkatrészek jótállása kizárólag az adott alkatrészre vonatkozik, nem terjed ki a munkadíjra és egyéb költségekre.

Az igények elbírálását egyes esetekben a gyártó vagy az importőr végzi, ennek ideje 3 munkanap és 3 hét között változik a termék gyártójától és jellegétől függően.

A pozitív elbírálás után a vevő igényének megfelelően a termék vásárláskori árát és a meghibásodással kapcsolatos szállítási költségeket visszatérítjük, vagy - ha erre van mód és a vásárló a termék cseréjét kérte - a terméket azonosra, vagy azzal megegyező használati értékűre kicseréljük.

argep.hu